• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Протидія булінгу

ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

НАКАЗ

01.09.2023 № 148

смт Володарка

Про організацію безпечного освітнього середовища,

попередження булінгу у 2023-2024 н. р.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03.02.2020 року за № 111/34394, наказу Міністерства освіти і науки від 26.02.2020 року № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти», листа Міністерства освіти і науки від 20.03.2020 року №6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти», відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, з метою створення в закладі освіти та його філіях безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), з метою організації ефективної роботи щодо профілактики булінгу, правопорушень, запобігання злочинності, безпеки життєдіяльності, попередження насильства в сім’ї над дітьми, виховання в учнів таких цінностей як толерантність, повага, порядність, гармонійне спілкування та співіснування у суспільстві, забезпечення комфортних умов навчання та праці, створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства, з метою попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі,

НАКАЗУЮ:

1. Розробити та затвердити План заходів щодо створення безпечного освітнього середовища та профілактики булінгу у ВОЛОДАРСЬКОМУ ЛІЦЕЇ на 2023/2024 н.р. (додаток 1)

2. Створити комісію з профілактики булінгу у такому складі:

ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ:

· Голова комісії – Олена МИХАЙЛІЧЕНКО, заступник директора з виховної роботи;

Члени комісії:

· Ольга ОГОРОДНИК, практичний психолог;

· Ольга САВЕНОК, соціальний педагог;

· Інна ПАПЧУК, педагог-організатор;

ЛОБАЧІВСЬКА ФІЛІЯ:

Члени комісії:

· Руслан МИКОЛАЄНКО, завідувач філії;

· Світлана ТИЩУК, практичний психолог;

· Надія РАДЧЕНКО, соціальний педагог;

КОСІВСЬКА Філія:

Члени комісії:

· Валентина ПОЛЯКОВА

· Ірина ГАНЕЦЬКА

· Катерина СТЕПАНСЬКА

· 3. Заступнику директора з виховної роботи Олені МИХАЙЛІЧЕНКО, завідувачам філій Руслану МИКОЛАЄНКУ, Валентині ПОЛЯКОВІЙ.

3. Затвердити:

3.1 . Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькуванню) в закладі (Додаток 2).

3.2 . Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі (Додаток 3)

3.3 . Зразок заяви про випадки булінгу (цькування) (Додаток 4).

3.4 Форму Журналу реєстрації заяв про випадки булінгу (цькування) (Додаток 5).

3.5 . Форму Журналу реєстрації рішень комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) (Додаток 6).

4.1.Ознайомити педагогічних працівників ліцею та філій з Планом заходів щодо створення безпечного освітнього середовища на 2023/2024 н.р.

4.2 Обговорити спільно з класними керівниками та членами учнівського самоврядування правила поведінки учнів у закладі та філіях та слідкувати за їх дотриманням.

До 15.09.2023

4.3. Проводити просвітницьку роботу спільну з службою ювенальної поліції, службою у справах сім’ї та молоді з питань безпечного середовища серед здобувачів освіти.

4.4.і Разом і з класними керівниками, членами учнівського самоврядування постійно контролювати поведінку дітей, взаємовідносини між дітьми в класних колективах, ліцеї.

4.5.Своєчасно виявляти батьків або осіб, що їх замінюють які ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо створення належних умов для життя, навчання та виховання дітей.

4.6. Взяти під особистий контроль виконання Плану заходів щодо створення у 2023/2024 навчальному році безпечного освітнього середовища, формування в здобувачів освіти ціннісних життєвих навичок.

4.7. Питання організації безпечного середовища тримати на постійному контролі.

5. Заступникам директора Надії СНІТКО та Олені МИХАЙЛІЧЕНКО, завідувачам філій Руслану МИКОЛАЄНКУ та Валентині ПОЛЯКОВІЙ забезпечити належний контроль за чергуванням вчителів у завкладах.

Протягом 2023/2024 н.р.

6.Педагогічним працівникам:

6.1.Забезпечити виконання Плану заходів щодо створення безпечного освітнього середовища у ліцеї на 2023/2024 н.р.

6.2. Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.

6.3. Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного або психічного).

6.4. Терміново інформувати адміністрацію закладу про будь-які випадки неправомірного поводження працівників або учнів до інших учнів.

6.5. Використовувати різноманітні методи роботи для профілактики булінгу.

Протягом 2023/2024 н.р.

7.Класним керівникам:

7.1.Забезпечити щоденний контроль за станом кожної дитини з метою попередження проявів насильства або негативних явищ.

7.2. Створювати позитивну атмосферу в учнівському колективі.

7.3. Терміново повідомляти адміністрацію закладу щодо порушень правил безпечного освітнього простору.

7.4. Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед учнів та батьків щодо безпечного освітнього середовища через різноманітні форми роботи.

7.5. Проводити разом з практичним психологом діагностику психологічного клімату класу і виявляти дітей, які зазнали прояви булінгу зі сторони своїх однокласників.

7.6. Формувати безпечний освітній простір шляхом створення позитивного мікроклімату класу, оволодіння учнями навичок безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії.

7.7. При плануванні виховної роботи на 2023/2024 навчальний рік передбачити дієві заходи і форми роботи з профілактики дитячих правопорушень та безоглядності.

7.8. Посилити індивідуальну роботу з учнями, схильними до правопорушень та їх батьками.

7.9. Проводити години спілкування по попередженню булінгу, дружньому та толерантному ставленню в класних колективах, школі.

7.10. Розробити спільно з учнями правила поведінки у класі і слідкувати за їх дотриманням.

Протягом 2023/2024 н.р.

8. Практичним психологам Ользі ОГОРОДНИК, Світлані ТИЩУК, соціальним педагогам Ользі САВЕНОК, Надії РАДЧЕНКО:

8.1. Забезпечити ефективне функціонування соціально-психологічної служби з питань створення безпечного освітнього середовища.

8.2. Забезпечити здійснення моніторингу ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді.

8.3. Розробити індивідуальні програми психолого-педагогічного супроводу учнів «групи ризику».

8.4.Здійснювати психолого-педагогічний контроль за індивідуальними та сімейними факторами, які формують у дітей схильність до агресивної поведінки та жорстокості; своєчасне виявлення учнів, схильних до агресивної поведінки, методом педагогічної і психологічної діагностики.

8.5.Забезпечити проведення соціально-психологічних досліджень серед здобувачів освіти з питань попередження насильства в сім’ї, булінгу та розробити рекомендації з питань створення безпечного освітнього середовища в закладі.

8.6.Проводити спостереження за міжособистісною поведінкою учнів, проводити опитування усіх учасників освітнього процесу.

8.7.Проводити діагностику стану психологічного клімату класу і виявляти дітей, які зазнали або можуть піддаватися булінгу, мобінгу зі сторони своїх однокласників.

8.8.Спланувати профілактично-просвітницьку роботу щодо попередження і подолання булінгу.

8.9.Формувати безпечний освітній простір шляхом створення позитивного мікроклімату, оволодіння учнями навичок безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії.

Протягом 2023/2024 н.р.

9. Бібліотекарям Любові РУДНІЦЬКІЙ, Надії ТАЛАШ, Оксані БІЛЕНКО створити в бібліотеках закладу постійно діючі тематичні виставки з питань безпечного освітнього середовища.

Періодично протягом 2023/2024 н.р.

10. Зобов’язати педагогічних працівниківі та персонал закладу тримати на контролі виконання даного наказу та терміново повідомляти адміністрації у разі виявлення порушень з питань безпечного освітнього середовища.

Протягом 2023/2024 н.р.

11. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Олену МИХАЙЛІЧЕНКО, практичного психолога Ольгу ОГОРОДНИК, соціального педагога Ольгу САВЕНОК, педагога-організатора Інну ПАПЧУК.

Директор Петро АВРАМЧУК

З наказом ознайомлені: Олена МИХАЙЛІЧЕНКО

Надія СНІТКО

Руслан МИКОЛАЄНКО

Валентина ПОЛЯКОВА

Інна ПАПЧУК

Ольга САВЕНОК

Ольга ОГОРОДНИК

Надія РАДЧЕНКО

Світлана ТИЩУК

Додаток 1 до наказу
від 01.09.2023 № 148

План заходів

щодо створення безпечного освітнього середовища та профілактики булінгу у ВОЛОДАРСЬКОМУ ЛІЦЕЇ на 2023/2024 н.р.

№ з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу

1.

Підготовка наказу «Про створення безпечного освітнього середовища та профілактики булінгу у ВОЛОДАРСЬКОМУ ЛІЦЕЇ на 2023/2024 н.р. »

Останній тиждень серпня

Директор

2.

Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти»

До 10.09.2023

Михайліченко О.,
Огородник О, Савенок О.

3.

Обговорення та прийняття правил поведінки в групах/класах, оформлення правил

До 20.09.2023

Класні керівники 1-11 класів

4.

Розроблення механізмів звернення та встановлення інформаційних скриньок для повідомлень про випадки булінгу (цькування)

Вересень

Практичні психологи, соціальні педагоги, класні керівники

5.

Створення (або оновлення) розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти

Вересень

Снітко Н.П.

6.

Підготовка брошур з нормативними документами з профілактики булінгу (цькування) в освітньому середовищі для педагогів

До 01.10. 2023

Михайліченко О., Савенок О.

7.

Підготовка методичних рекомендацій для педагогів:

· з вивчення учнівського колективу;

· з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей

Вересень-жовтень

Огородник О., Тищук С., Савенок О., Радченко Н.

8.

Оформлення тематичного стенду «Стоп-булінг»

До 01.10

Практичні психологи, соціальні психологи

9.

Анкетування для виявлення проявів насильства 6-11 класи

вересень

Практичні психологи, соціальні психологи

10.

Перегляд та обговорення відео «Що таке булінг Поради дітям ».

До 01.12.2023

Класні керівники

11.

Проведення бесід «Різні обличчя булінгу. Правова відповідальність»

Листопад

Михайліченко О.О., класні керівники

12.

Інформаційна акція для старшокласників «16 днів проти насильства»

Листопад -грудень

Огородник О., Тищук С.

13.

Виступ на загальношкільних батьківських зборах з профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективі

Лютий

Аврамчук П., Михайліченко О., Полякова В., Миколаєнко Р.

14.

Проведення годин відвертих думок «Етнос, гендер, колір шкіри… Ми рівні», «Зупинимо булінг», «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу», «Кібербулінг! Який він?»

Протягом року

Класні керівники із залученням практичних психологів та соціальних педагогів.

Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти

15.

Проведення тренінгів для вчителів щодо запобігання проявів булінгу та заходів реагування.

Березень 2024

Огородник О.

16.

Інструктивні наради з питань профілактики булінгу (цькування) з працівниками закладів

Протягом року

Аврамчук П.

17.

Проведення діагностики стосунків між дітьми класах (5-9 класи)

Листопад -січень

Огородник О., Тищук С.

18.

Співбесіда з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу

Листопад -січень

Огородник О., Тищук С.

19.

Консультування класних керівників психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуацій.

Впродовж навчального року

Огородник О., Тищук С.

Робота з учнями

20.

Проведення тренінгів для учнів 7-11класів з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів

Впродовж року

Класні керівники, Огородник О.

21.

Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають»

вересень

Класні керівники 1-4 класів

22.

«Кібербулінг або агресія в інтернеті. Способи розпізнання і захист дитини»,

жовтень

Практичні психологи, соціальні педагоги, класні керівники.

23.

Тиждень толерантності

Листопад

Огородник О., Савенок О, Тищук С., Михайліченко О.

24.

Імітаційна гра для учнів 5-8 класів «Розкажи про насильство»

Грудень

Класні керівники

25.

Конкурс плакатів проти насильства

Березень

Михайліченко О., класні керівники

Робота з батьками

26.

Онлайн-зустріч із батьками «Ознаки булінгу. Поведінка дітей для попередження»

Жовтень

Михайліченко О., класні керівники

27.

Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям

Жовтень

Огородник О.

28.

Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьми

Впродовж року

Психолог, класні керівники

Моніторинг освітнього середовища закладу освіти

29.

Самооцінка закладу освіти за показниками безпеки, комфортності, інклюзивності

2 рази на рік

Адміністрація школи, колектив закладу

30.

Анонімне анкетування учнів 5-11-го класів про організацію безпечного середовища у школі

Грудень

Снітко Н.

31.

Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів, батьків та вчителів.

січень

Огородник О., Тищук С.

32.

Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти

Щомісяця

Михайліченко О.

33.

Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі.

До 30.05.2024

Михайліченко О.

Додаток 2

до наказу від 01.09.2023 №148

ПОРЯДОК

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Загальні питання

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

2. Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькуванню).

3. Заявниками можуть бути здобувачі освіти, їх батьки/законні представники, працівники та педагогічні працівники закладу та інші особи.

4. Заявник забезпечує достовірність та повноту наданої інформації.

5. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Подання заяви про випадки булінгу (цькуванню)

1. Здобувачі освіти, працівники та педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб зобов’язані повідомляти керівнику закладу.

2. Розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) здійснюється відповідно до поданих заявниками заяв про випадки булінгу (цькування) (далі – Заява).

3. Заяви, що надійшли на електронну пошту закладу отримує секретар друкарка, яка зобов’язана терміново повідомити керівника закладу та відповідальну особу.

4. Прийом та реєстрацію поданих Заяв здійснює відповідальна особа, а в разі її відсутності – особисто керівник закладу або його заступник.

5. Заяви реєструються в окремому журналі реєстрації заяв про випадки булінгу (цькування).

6. Форма та примірний зміст Заяви оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу.

7. Датою подання заяв є дата їх прийняття.

8. Розгляд Заяв здійснює керівник закладу з дотриманням конфіденційності.

Відповідальна особа

1. Відповідальною особою призначається працівник закладу освіти з числа педагогічних працівників.

2. До функцій відповідальної особи відноситься прийом та реєстрація Заяв, повідомлення керівника закладу.

3. Відповідальна особа призначається наказом керівника закладу.

4. Інформація про відповідальну особу та її контактний телефон оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу.

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування)

1. За результатами розгляду Заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування випадків булінгу (цькування) із визначенням уповноважених осіб.

2. З метою розслідування випадків булінгу (цькування) уповноважені особи мають право вимагати письмові пояснення та матеріали у сторін.

3. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) та скликає засідання.

4. Комісія створюється наказом керівника закладу.

5. До складу комісії можуть входити педагогічні працівники (у томі числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші заінтересовані особи.

6. Комісія у своїй діяльності керується законодавством України та іншими нормативними актами.

7. Якщо Комісія визначила що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція) та службу у справах дітей.

8. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

9. Рішення Комісії приймаються більшістю її членів та реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

10. Потерпілий чи його/її представник можуть звертатися відразу до уповноважених органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службу у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).

11. Батьки зобов’язані виконувати рішення та рекомендації Комісії.

Терміни подання та розгляду Заяв

1. Заявники зобов’язані терміново повідомляти керівнику закладу про випадки булінгу (цькування),а також подати Заяву.

2. Рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб видається протягом 1 робочого дня з дати подання Заяви.

3. Розслідування випадків булінгу (цькування) уповноваженими особами здійснюється протягом 3 робочих днів з дати видання рішення про проведення розслідування.

4. За результатами розслідування протягом 1 робочих дня створюється Комісія та призначається її засідання на визначену дату але не пізніше чим через 3 робочих дні після створення Комісії.

5. Керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція) та службу у справах дітей про кваліфікований Комісією випадок булінгу (цькування) протягом одного дня.


Додаток 3

до наказу від 01.09.2023 № 148

ПОРЯДОК

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі

Загальні питання

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

2. Цей Порядок визначає процедуру реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі.

Реагування на доведені випадки булінгу

1. На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок як булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, керівник закладу:

- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) (далі – Заходи).

2. Заходи здійснює соціальний педагог у взаємодії з практичним психологом закладу освіти та затверджуються керівником закладу.

3. З метою виконання Заходів можна запроваджувати консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.

Відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)

1. Відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

"Стаття 173. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, -тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу -тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку".


Додаток 4

до наказу від 01.09.2023 № 148

Директору ВОЛОДАРСЬКОГО ЛІЦЕЮ

ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Петру АВРАМЧУКУ

____________________________________,

(ПІБ, учня/учениці _ класу)

що проживає адресою

____________________________________

____________________________________

(контактний телефон)

ЗАЯВА

Я, _______________________________________________________, повідомляю про випадок булінгу (цькування), учасником (свідком) якого я є, що стався

___________________у (на)_________________________________,а саме:

(дата, час) ----------------- (місце) -----------------------------------

(перерахувати види образ, цькувань, які були застосовані).

_______________________________________________________________

(розгорнутий виклад фактів щодо виявлених випадків булінгу (цькування))

________________________________________________________________

________________________________________________________________

_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

_______________________________________________________________

Прошу допомогти у вирішенні даної ситуації, що склалася.

______________

(дата)

______________

(ПІБ)

______________

(підпис)

Додаток 5

до наказу від 01.09.2023 № 148

ЖУРНАЛ

реєстрації заяв про випадки булінгу (цькування)

№ з/п

Дата прийняття заяви

Прізвище, ім’я, по батькові заявника

(здобувач освіти, батьки, законні представники, педагогічний працівник, інші особи)

Контактна інформація заявника

(адреса проживання, телефон)

Короткий зміст заяви

Прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, яка прийняла заяву

Додаток 6 до наказу від 01.09.2023№ 148

ЖУРНАЛ

реєстрації рішень комісії з розгляду випадків булінгу (цькування)

№ з/п

Дата засідання комісії

Номер рішення

Рішення та рекомендації комісії

Прізвище, ініціали та посада членів комісії

Підписи членів комісії

Методичні рекомендації для працівників педагогічних колективів шкіл щодо профілактики насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської молоді

Кiлькiсть переглядiв: 539

Коментарi